Jsou pro zákazníky výhodné smlouvy na dobu neurčitou?

Někteří odběratelé si myslí, že pokud mají smlouvy na dobu neurčitou, je to pro ně lepší. Jaká je však pravda?

Realita je taková, že pokud dodavatelé nabízejí smlouvy na dobu neurčitou, ve většině případů je cena za MWH nebo měsíční poplatek mnohem vyšší, než smlouvy uzavřené na dobu určitou.

Na trhu dokonce fungují společnosti, které nabízejí rádoby smlouvy na dobu neurčitou s věrnostními slevami, pokud zákazník u společnosti zůstane do určité doby. Takové smlouvy však pro běžného uživatele fungují ještě hůře, než transparentní smlouvy na dobu určitou. Na takových smlouvách je totiž stanoveno, že pokud zákazník odejde dříve zaplatí deaktivační poplatek, který se vypočítává například z ušlých záloh období, na které byla smlouva sjednána - a to může ve výsledku dělat ještě více, než průměrný deaktivační poplatek, který dnes dělá zhruba 5.000,- Kč.

Tím však není možné říct, že je smlouva na dobu určitou vždy výhodná. Pokud chcete volit závazek do určitého data, pak si vždy ověřte, na jak dlouho je ve smlouvě nabízená cena garantována. Někteří dodavatelé totiž s oblibou dělají, že si Vás zavážou na několik let, ale garanci Vám dají jen na část období. Pro zákazníka to pak znamená, že mu dodavatel může v daném období zdražit, ale zákazník může odejít jen pokud zaplatí sankci - deaktivační poplatek.

Opravdu nejférovější je, když Vám dodavatel nabídne dobrou cenu s platným závazkem na 2 - 5 let s tím, že cenu máte garantovanou po celou dobu trvání této smlouvy. A právě tak my fungujeme. Mrkněte na náš ceník, kde transparentně ukazujeme také to, co vše je ve smlouvách s dodavatelem zásadní.

Připojte se
facebook

© 2017 Energie pro Tebe | Všechna práva vyhrazena
    Informace pro akcionáře | Podmínky užití

logo