Archiv aktualit

Vyhráli jsme další výběrové řízení - tentokrát u společnosti Interní výběrové řízení s.r.o.

15.06.2018

S potěšením oznamujeme, že jsme vyhráli další výběrové řízení na dodavatele plynu tentokrát pro zákazníky společnosti Interní výběrové řízení s.r.o. Těší nás, že stále více obchodních partnerů oceňuje náš proklientský přístup a těšíme se, až to poznají na vlastní kůži i další zákazníci, kteří přechodem k nám získají lepší cenu v podstatě okamžitě, protože jak už je u nás zvykem, platíme za ně deaktivační poplatek u stávajícího dodavatele, aby úsporu na svém odběru poznali v nejbližší možné době.

Číst více

One Energy končí!

22.03.2018

Dnes společnost One Energy Česká republika, a.s. oznámila, že k dnešnímu dni ukončuje své působení na energetickém trhu České republiky. Tato skutečnost se dotýká celkem 15.057 zákazníků, kteří odebírali od tohoto dodavatele elektřinu, a 8.326 odběratelů plynu. Tito zákazníci se nemusí obávat toho, že na odběrném místě přestanou z ničeho nic svítit, nebo topit. Automaticky budou převedeni pod dodavatele poslední instance (distributora), kde jim budou účtovány standardní ceníky. Pro většinu těchto zákazníků to tím pádem znamená výrazné zdražení energií. Pokud jste mezi těmito zákazníky, máte nyní 6 měsíců na to, abyste si vybrali dodavatele nového. Protože si naše společnost staví na individuálním přístupu, rozhodli jsme se, že všem zákazníkům, kteří se do této situace dostali, poskytneme kompletní bezplatný servis převodu pod naši společnost. Nabízíme také zvýhodněnou smlouvu na plyn s platností 3 let a garancí ceny po celé 3 roky, kdy cena je stanovena na 730,- Kč bez DPH za MWh a se zvýhodněným měsíčním poplatkem na 49,- Kč bez DPH. Smlouvu na elektřinu naopak těmto zákazníkům poskytujeme na dobu neurčitou s cenou za MWh 1.199,- Kč bez DPH a také se zvýhodněným měsíčním poplatkem 49,- Kč bez DPH. Pro získání více informací, zasílejte své dotazy prostřednictvím kontaktního formuláře zde.

Číst více

Můžu uspořit i na státem regulovaných sazbách?

21.03.2018

Dnes Vám prozradím informaci, kterou Vám jen tak někdo neřekne. Víte proč? Protože na ní nemůže vydělat nikdo jiný, než majitel odběrného místa - tedy Vy. Nejdřív Vám musím stručně vysvětlit souvislosti. Na trhu energetiky existují dva hlavní podnikatelské subjekty – distributoři a dodavatelé. Distributoři jsou jednoduše řešeno ti, kteří vlastní trubky, dráty, rozvody. Dodavatelé jsou naopak ti, kteří přes tyto rozvody posílají energie přímo k Vám. Vy jako zákazník máte povinnost platit dodavateli jak za dodávku, tak za distribuci. Dodavatel pak vyplácí státem regulované (tedy státem nastavené) poplatky, které se mimochodem každý rok zvyšují o inflaci, právě distributorům. Když je něco státem regulované, nemůžete na tom ušetřit, prostě to musíte zaplatit. To je pravda. Ale u elektřiny existuje jedna možnost, jak ušetřit můžete a to někdy tisíce, jindy až desetitisíce ročně. A to vážně? Ano! Jedná se o to, zda máte správně nastavenou distribuční sazbu (uvádí se jako D01d, D02d, D25d apd. u domácností a C01d, C02d, C25d apd. u firemních klientů). Distribuční sazba vlastně říká, na co elektřinu využíváte. Jestliže elektřinou pouze svítíte a používáte ji pro běžné spotřebiče, pak je třeba mít jinou distribuční sazbu, než když elektřinou ohříváte teplou vodu. Pokud elektřinou i topíte, potřebujete zase úplně jinou distribuční sazbu. Pokud totiž elektřinou ohříváte vodu i topíte, ale máte distribuční sazbu nastavenou tak, že byste měli elektřinou pouze svítit (D01d, D02d, C01d, C02d), pak jste v jiném ceníku distribučních poplatků (těch státem regulovaných), který je pochopitelně výrazněji dražší. Navíc pokud elektřinou ohříváte vodu i topíte, Vaše spotřeba je mnohem vyšší, a tím pádem přicházíte stále o víc a víc peněz. A proč Vám to nikdo nikde neřekl? Jednoduše. Dodavatel ten na tom tak jak tak nic nezíská. Jeho zisky vychází z toho, za kolik energie nakoupí a za kolik je prodá, tak proč by si přidělával starosti. A distributor? Myslíte si, že Vám chce distributor říct, že mu nemusíte platit tolik, kolik platíte, a tím se připravit o zisky? O zisky, o kterých jste si až doposud mysleli, že je platit musíte, protože je určil stát? :) Verdikt? Pokud elektřinou ohříváte vodu nebo topíte, zkontrolujte si, zda náhodou nemáte ve vyúčtování od Vašeho dodavatele napsanou jednu z následujících distribučních sazeb: D01d, D02d, C01d, C02d. Jestliže zjistíte, že ano. Pak s tím MUSÍTE něco udělat. Ptáte se, co? Obraťte se na svého distributora, ten má povinnost Vám popsat, jak v jeho případě postupovat. No, a když už budete u změny distribuční sazby, zkontrolujte si také, zda máte odpovídající jistič – i platba za něj spadá do státem regulovaných plateb a tedy i zde můžete zbytečně přeplácet. :) PS: Až zvládnete celý proces s distributorem, nezapomeňte si ve svém budoucím vyúčtování od dodavatele zkontrolovat, že i on Vám sazbu správně upravil ve vyúčtování!

Číst více

Vyhráli jsme první výběrové řízení!

15.03.2018

Jsme rádi, že můžeme oznámit radostnou zprávu. Vyhráli jsme výběrové řízení na snížení cen plynu u zákazníků společnosti Fér energie s.r.o. s velmi příznivou cenou pro zákazníky - a to 730,- Kč bez DPH (tedy 833,- Kč s DPH) u Fér energie s.r.o. Zákazníci Fér energie s.r.o., kterých se toto výběrové řízení týká, budou kontaktování naším specialistou, aby s nimi provedl verifikace smluv (ověření správnosti údajů) a potřebné nastavení dle jejich požadavků. Všichni zákazníci mají pochopitelně možnost, převést k nám i elektřinu, aby měli vše pod jednou střechou. Věříme, že zákazníkům udělá radost, že se stanou součástí společnosti, kterou tvoří výhradně skupina českých mladíků s cílem, přinést na trh brand, který si zákazníci zamilují. Vážíme si toho, že jsme mohli být součástí výběrového řízení Fér energie s.r.o., protože se nám líbí, že tato společnost zákazníkům garantuje úsporu (v podmínkách společnosti mají zavedenou doložku, že zákazník může od smlouvy odstoupit, pokud vysoutěžená cena není nižší než ta, se kterou se zákazník do výběrového řízení hlásil), což zákazníka chrání po celou dobu trvání výběrového řízení. Jsme si vědomi, že na cestě k přepojení zákazníků mohou nastat různé komplikace, a proto případy, které budou vyžadovat individuální přístup, bude následně řešit osobně náš výkonný ředitel Patrik Marafko. Proč, ptáte se? Protože nám záleží na tom, aby již na počátku našeho fungování zákazníci pocítili náš nadstandardní přístup a to, že nám na zákazníkům opravdu záleží. Jestliže máte jakékoliv dotazy k této skutečnosti, můžete se obracet na email PatrikMarafko@EnergieproTebe.cz, případně na linku 775 035 794, kterou až do odvolání bude spravovat právě Patrik Marafko. Upozorňujeme, že tato linka není bezplatná, ale jedná se o běžné mobilní číslo. Proto doporučujeme zaslat email, SMS, anebo i lidsky "prozvonit". Zákazník bude obratem kontaktován v nejbližším možném termínu tak, aby zbytečně neutratil ani korunku ze své peněženky :) Krásný den všem!

Číst více

Spouštíme projekt pro gastronomy

18.01.2018

Kdo z Vás si toho ještě nevšiml, naším výkonným ředitelem je Patrik Marafko, který se před založením Energie pro Tebe věnoval 15 let gastronomii. Není tudíž k údivu, že jedním z našich projektů je právě takový, zaměřený na gastronomické provozy a zaměstnance v těchto provozech. Co to znamená konkrétně? Všichni u nás ve společnosti si uvědomujeme, že legislativní úpravy posledních let výrazně zasáhli různé typy podnikání. EET a protikuřácký zákon pak zásadně právě gastronomii. Díky těmto úpravám se snížili u mnoho provozovatelů jak tržby, tak výsledné zisky. S navýšením tržeb našim zákazníkům výrazně nepomáháme, ale v čem jsme opravdu silní, je zajištění nižších cen za plyn a elektřinu, čímž provozovny snižují své náklady a tím pádem – navyšují zisk. Všechny případy v rámci gastronomických provozů (a zaměstnanců s těmito provozy spjatými) řešíme individuálně, přičemž vše zaštituje přímo osoba v této oblasti nejzkušenější – sám Patrik Marafko se svým profesionálně vyškoleným týmem. Pro nezávaznou nabídku stačí naše specialisty kontaktovat přes email: Gastro@EnergieproTebe.cz.

Číst více

Jsou pro zákazníky výhodné smlouvy na dobu neurčitou?

22.11.2017

Někteří odběratelé si myslí, že pokud mají smlouvy na dobu neurčitou, je to pro ně lepší. Jaká je však pravda? Realita je taková, že pokud dodavatelé nabízejí smlouvy na dobu neurčitou, ve většině případů je cena za MWH nebo měsíční poplatek za dodávku mnohem vyšší, než smlouvy uzavřené na dobu určitou. Na trhu dokonce fungují společnosti, které nabízejí rádoby smlouvy na dobu neurčitou s věrnostními slevami, pokud zákazník u společnosti zůstane do určité doby. Takové smlouvy však pro běžného uživatele fungují ještě hůře, než transparentní smlouvy na dobu určitou. Na takových smlouvách je totiž stanoveno, že pokud zákazník odejde dříve zaplatí deaktivační poplatek, který se vypočítává například z ušlých záloh období, na které byla smlouva sjednána - a to může ve výsledku dělat ještě více, než průměrný deaktivační poplatek, který dnes dělá zhruba 5.000,- Kč. Tím však není možné říct, že je smlouva na dobu určitou vždy výhodná. Pokud chcete volit závazek do určitého data, pak si vždy ověřte, na jak dlouho je ve smlouvě nabízená cena garantována. Někteří dodavatelé totiž s oblibou dělají, že si Vás zavážou na několik let, ale garanci Vám dají jen na část období. Pro zákazníka to pak znamená, že mu dodavatel může v daném období zdražit, ale zákazník může odejít jen pokud zaplatí sankci - deaktivační poplatek. Opravdu nejférovější je, když Vám dodavatel nabídne dobrou cenu s platným závazkem na 2 - 5 let s tím, že cenu máte garantovanou po celou dobu trvání této smlouvy. A právě tak my fungujeme. Mrkněte na náš ceník, kde transparentně ukazujeme také to, co vše je ve smlouvách s dodavatelem zásadní.

Číst více

Web v plném provozu

21.11.2017

Již několik dní je náš web nasazen v testovacím režimu a jsme rádi, že k dnešnímu dni můžeme našim zákazníkům sdělit, že je již zcela funkční. Již od této chvíle tedy naleznete na našich stránkách kompletní informace, stejně jako nás můžete kontaktovat prostřednictvím formuláře, nebo chatového okna. Těšíme se, že i Vám pomůžeme k úspoře na spotřebě plynu a elektřiny.

Číst více

Již brzy bude náš web v plném provozu

08.11.2017

Ano, je to tak. Již několik málo hodin dělí náš web od plného provozu. Od té chvíle můžete z pohodlí domova provést svojí objednávku, získat přes naše operátory informace o všech výhodách a také si tak snížit svoje ceny plynu a elektřiny před topnou sezónou, která je již na spadnutí.

Číst více

Hledáme superhrdiny!

01.11.2017

Hledáme superhrdiny do našeho týmu, aby nám pomohli chránit běžné občany před děsivými cenami plynu a elektřiny před topnou sezónou, která je již na spadnutí. Zvláštní schopnosti nepotřebuješ, protože my Ti know-how předáme. Co ale potřebuješ, je chuť pomáhat a sílu překonávat strach i překážky. Hlady s námi neumřeš, lidé si našich služeb Váží.

Číst více

Jdeme do prvního výběrového řízení

31.10.2017

Protože si za cíl dáváme snižovat ceny elektřiny a plynu pro koncové zákazníky, rozhodli jsme se, že se zúčastníme také výběrových řízeních / aukcí pořádaných nezávislými společnostmi. První spolupráci jsme spustili s opravdu férovou společností, což jasně prezentuje i její název - Fér energie s.r.o. Věříme, že naše nabídka pro zákazníky této společnosti bude tou vítěznou a že tak první zákazníci již brzy poznají náš pro klientský přístup. Nabídky zúčastnit se dalších aukcí a výběrových řízení vítáme. Proto nás neváhejte s podobnou nabídkou oslovit prostřednictvím kontaktů uvedených u nás na webu.

Číst více

Mohu změnou dodavatele ušetřit na plynu nebo elektřině?

27.10.2017

Ano. Samozřejmě. A to ať už patříte mezi 60% obyvatelstva, kteří ještě dodavatele nikdy nezměnili a tím pádem mají pravděpodobně stále staré ceníky u společností, které samovolně cenu zákazníkům nesnižují, nebo mezi ostatní, kteří sice dodavatele změnili, ale vydali se dražší cestou. Kolik přesně můžete ušetřit, snadno zjistíte. Stačí nám zanechat vzkaz a my s Vámi provedeme nezávislou konzultaci ZDARMA.

Číst více

Připojte se
facebook

© 2017 Energie pro Tebe | Všechna práva vyhrazena
    Informace pro akcionáře | Podmínky užití

logo